Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Cellulit wodny i lipidowy najważniejsze różnice

2 grudnia 2020


Kobiety często martwią się tym, że mają cellulit. To stały gość na damskich udach, jak również brzuchu czy ramionach. Nie da się ukryć, że z jednej strony cellulit raczej nikomu nie dodaje urody. Z drugiej strony najwyższa pora, aby go odczarować. Nawet szczupłe panie mają cellulit, ponieważ taka jest charakterystyka i budowa tkanki łącznej u pań. Kosmetolodzy rozróżniają cellulit wodny i lipidowy, o którym trochę więcej poniżej.

Cellulit wodny i lipidowy

Nie wszyscy wiedzą o tym, że cellulit może różnie wyglądać, u konkretnych pań mogą być różne przyczyny jego powstawania. Najbardziej powszechny jest cellulit wodny, który może pojawić się nawet u kobiet wyjątkowo szczupłych i wysportowanych. Kiedy skórka pomarańczowa tego typu atakuje nasze uda lub ramiona? Wtedy, gdy dochodzi do zaburzeń krążenia krwi oraz limfy. Dobra informacja jest taka, że ten rodzaj cellulitu jest dużo prostszy do zwalczania. Co przychodzi z pomocą? Zdecydowanie stan skóry poprawia więcej ruchu, szczególnie takiego, który mocno angażuje nogi i mięśnie ud. Sporą poprawę przynosi też zwiększenie ilości wody w diecie, a także przerzucenie się na posiłki lekkostrawne. Poza tym trzeba pobudzić też limfę do ruchu. Warto szczotkować ciało na sucho lub na mokro, a zatem po kąpieli lub w jej trakcie. Przyda się do tego ostra gąbka albo szczotka. Ta druga będzie zdecydowanie lepszym wyborem, a używana regularnie sprawi, że skóra będzie perfekcyjnie gładka, a cellulit znacznie zmniejszony.

Cellulit lipidowy

Cellulit lipidowy to inaczej po prostu cellulit tłuszczowy. Niestety ten jest prawdziwym wrogiem i nieprzyjacielem kobiet, pojawia się w związku z nadwagą lub otyłością. Na skórze dochodzi wtedy do bardzo poważnych zmian, a taki cellulit może mieć też kilka różnych stopni. W przypadku tego najwyższego, pojawiają się ogromne nierówności, zgrubienia i zagłębienia w tkankach. Wygląda to oczywiście nieestetycznie, ale też samo w sobie jest niebezpieczne między innymi dla krążenia. Warto wiedzieć zatem o tym, że to nie tylko kwestia ładnego wyglądu, ale też zdrowia w ogóle. Usunięcie tego rodzaju cellulitu wymaga znacznie więcej pracy i zaangażowania, niż w przypadku cellulitu wodnego. Aby wygrać walkę, najczęściej trzeba nie tylko radykalnie zmienić dietę i po prostu schudnąć, wprowadzić więcej aktywności ruchowej oraz masażu, ale niejednokrotnie również poddać się pewnym zabiegów medycyny estetycznej. Mowa tutaj na przykład o liposukcji lub innych zabiegach, które mają za zadanie rozbić tłuszcz i usunąć go na zewnątrz.

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaka powinna być wilgotność w mieszkaniu?
cholesterol
co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Jesteś zainteresowany reklamą?